RolePlay 

Pamatujete, když jste si jako malí na něco hráli, nebo se převlékali za indiány, princezny a supermany? Roleplay (RP) je jako pokročilejší verze této hry na hrdiny a padouchy. Je to způsob vyjádření sebe sama a vlastní kreativity, zatímco se bavíte ve společnosti ostatních.Roleplay je o umění improvizace a herectví, o vnímání ostatních a o smyslu pro humor, napětí i společnou zábavu.Ve zkratce, je to vžití se do vymyšlené postavy.

OOC (Out Of Character)

Vystoupení z herní role. Situace, kdy hráč jedná, nebo popisuje situaci mimo svou herní postavu většinou pouze v chatu, a po vyzvání administrátorem na platformě Discord. 

IC (In Character)

Hraní své role ve hře. Situace, kdy hráč jedná a chová se jako postava v herním světe.

/ME

Popisuje určitou činnost a nahrazuje animaci, kterou nelze provést přímo ve hře.př.: /me vytahuje peněženku a podává doklady. /me bere peníze a zbraň z auta.

/DO

Slouží k popisu vykonání činnosti s očekáváním reakce nějakého hráče a například k ověření určitých okolností. JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO LHÁT DO /do.př.:  /do našel telefon, doklady, peníze, klíče od vozidla,  /do doklady jsou pravé; /do je v bezvědomí(/do JE ZAKÁZÁNO ZNEUŽÍVAT)

/STAV

Popisuje váš momentální stav. (/stav má ruku v sádře, /stav má smutnou tvář a němý pohled, /stav je plešatý). Nikdy do /stav nepopisujeme pocity (jiný hráč nemůže zjistit vaše dosavadní pocity pouhým pohledem). 

KOS (Kill On Sight)

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o zabití na tzv. první pohled bez nějakého předešlého RP, například se vám někdo prostě nelíbil.

VDM (Vehicle Deathmatch)

Jak už z názvu vyplývá znamená to zabíjení lidí/NPC autem bez nějakého RP důvodu, pouze za záměrem trollení, nebo že se nudíte.

PK (Player Kill)

Stav, kdy je postava natolik zraněná, že musí být převezena do nemocnice a RPit vážná zranění. Situaci z RP akce, při kterém bylo PK uděleno jiným hráčem si NEPAMATUJETE! Pokud je PK způsobeno pádem z výšky, při autonehodě a tak podobně, je na vás, jestli si to budete pamatovat nebo ne.Po vykrvácení PK automaticky PK se musí psát do "local chatu" (ale musí být správně zaRPeno). (PRAVIDLO ZRUŠENÉ)

REVENGE KILL

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o tzv. zabití z pomsty, hráč se může mstít po 24h po napadení agresora. Pokud ale člověk ICčkově zjistí, od koho PK dostal a bude mít dostatečný důvod, tak je revenge kill povolen ihned.

CK (Character Kill)

 Každý s hráčů si CK schvaluje sám. Pokud by se stala situace že hráč CK (uzná) následovně vypíše do LOOC: ''IC JMÉNO'' - ''ČAS a DEN'' - ''DŮVOD''. Pokud by nastala opak první situace jako agresor co chce udělit CK máte možnost kterou můžete ale nemusíte udělat a to vypsáním ticketu na Discordu a celou situaci projedná Staff team. Podmínky pro sepsáni CK ticketu ''Důvod (pořádně vypsat co daná osoba udělala a zda je členem nějaké organizace nebo nelegální skupiny) ''Důkazy( Fotky, videa).

GROSS ROLEPLAY)

Tento typ RP je povolený pouze pokud s tím všichni zúčastnění souhlasí, na povolení se zeptáte v local OOC chatu, pokud někdo s GROSS RP nesouhlasí, tak nemůže být vykonáno. Za GROSS RP se považuje: • Znásilnění • Kanibalismus • Sexuální obtěžování • Mučení. Člověkovi na kterém je gross vykonáván, musí být alespoň 15 let (pokud on sám s ním souhlasí, tak pravidlo dovršení 15 let neplatí) Při CK je gross automaticky povolen (pokud mu je přes 15 let nebo on sám s ním souhlasí). Hráči, kterému je při CK pod 15 let a svolil GROSS, tak nesmí být účastníky sexuálně zneužit! Používejte /gross

METAGAMING

Vše, co se dozvíš mimo svojí herní roli a použiješ to ve hře se považuje za metagaming, například z discordu, twitche, atp. Nemixovat IC a OOC!

POWERGAMING

Za powergaming se považuje, když se vaše postava chová například nadpřirozeně, dělá nereálné věci atp.př.: •/me zvedá autobus a hází ho po strážníkovi. Za powergaming se považuje i nošení mnoha věcí u sebe v inventáři.

FEAR RP

Znamená se chovat přirozeně a přirozeně RPit pocity která postava má a jeden z ní je strach (s policie vysoké pokuty, vězení, podmínka taky se zbraní když na vás někdo míří nebo má v ruce nůž který vás může zranit nebo když vás někdo fyzicky napadne tak mu to nevrátíte nikdy nevíte co to je za osobu zda má zbraň či nikoli).

WATER EVADING

Je přísně zakázáno unikat policií či komukoliv jinému tím, že skočíte do vody a plavete co nejdále od břehu, výjimkou jsou nějaká jezera, řeky či vodní nádrže. Je povoleno ujíždět po vodě v lodích (ale musí to být u břehu a kvalitně zaRPno).

KRÁDEŽE

Okrást někoho můžete o cokoliv, co má hráč aktuálně u sebe v inventáři, má u sebe i v RP.(kromě velkých zbraní, které nejsou viditelné). Prohledávaný musí samozřejmě do /do přiznat všechny věci.Krádeže aut PD, EMS, FD a VLADNÍCH jsou povoleny, zaměstnanci jsou povinni si tyto auta hlídat a zamykat.Člověka nesmíte okrást o jeho auta nebo jej nutit Vám vybrat peníze z bankomatu!

VYKRÁDAČKY

Povolena jedna vykrádačka jednou za 30 minut, maximální počet zúčastněných na vykrádačce je = počtu LSPD ve službě. Není nutné vyjednávat, ale neměli byste bezdůvodně začít střílet, či porušit pravidlo KOS. Používat /vykradacka -text-

SAFEZÓNY

U nás na serveru se nenacházejí žádné safezony, avšak byste neměli někoho zabít například uvnitř obchodu, když se vybírá oblečení, či podobné situace v klubech, restauracích atp.viz. pravidlo passive.

PASSIVE RP

Pravidlo PASSIVE RP Vám určitě zcela nemusím popisovat. Zde ale takové pravidlo neplatí na takové úrovni, jak ho znáte, tzn. že když OOC víte, kde má sídlo např. mafie a vy se tam IC půjdete "jen tak podívat", tak je to s prominutím vaše hloupost a za to ponesete IC následky. Passive RP platí pouze na LSPD, EMS a veřejných míst. Toto pravidlo neplatí, pokud máte schválené CK s tímto důvodem.

MIXING POSTAV

Je zakázáno mixovaní postav ve formě dědictví, či závěti, takovým způsobem, že na nové postavě budete mít stále své věci, společnost či jakýkoliv jiný majetek. Nová postava začíná opět od nuly a neni nijak v žádném příbuzeneckém vztahu s předešlou postavou a s postavami z 'minulého' života. 

NONRP INJURIES

Znamená, že vaše postava byla zraněná nějakým vážným způsobem, ať už hráčem, autonehodou, či nějakým pádem z výšky a vy ignorujete zranění postavy a ignorujete celou situaci namísto RPení daného zranění.

NONRP DRIVING

Znamená "nereálné" řízení.např.: Se sportovním autem (ferrari atd.) pojedete po horách.Pojedete 150 mph, najedete na skokánek a poletíte vzduchem několik metrů daleko. (spjato s pravidlem NonRPInjuries)

ASSPULLING

Všechny velké předměty musí hráč nějakým způsobem zaRPit.

MIXING

Vystoupení z herní role (IC). Situace, kdy hráč jedná, nebo popisuje situaci mimo svou herní postavu (OOC) většinou v chatu nebo voicu.  Taktéž je zakázáno využívat slova jako jsou: (Cítím tady metaxu- Pojem narážky IC Metagamingu. Máš doma asi hodně mixeru- Pojem narážky IC Mixingu. Lulw, kekw, kekleo atd...) (Pošli mi email na discord, piškord atd... v IC světě Discord neexistuje ani jiná forma skomolenin. Předem využívejte Cloud, Email.) 

Whitelist

Aby jste mohli vstoupit do jakékoliv frakce (PD,EMS, CARTEL atd.) musíte mít platný whitelist. Bez whitelistu můžete dělat joby co jsou na úřadu práce nebo práce pro všechny př. trucker

NVL  (Not Valuing Your Life)

Můžete se naskytnout v situaci kdy vám hrozí o život a v tuto chvíli si musíte vážit život postavy to znamená (vážně si rozmyslet situaci když vám někdo vyhrožuje nebo vám hrozí dlouhé vězení nebo doživotí, taktéž když na vás míří a zbývají vám pár minut života) v tu chvíli musíte udělat vše proto aby vaše postava za každou cenu přežila. Další kapitola (dbát na to aby jste na motorce neskákali z ''mountchiliadu'' nebo se nepředrogovali k smrti) O všem kam vás dovede vaše RP je čistě na vás.